about


Yıllar önce bir kış günü Azerbaycan'ın Bakü şehrinde gözlerimi dünyaya açtım. Şehrin en güzel sokaklarında çocukluğumu doyasıya yaşarken pek çok minik arkadaşım gibi benim de tutkum eski Sovyet yapımı çizgi filmler oldu.

Geçen yıllarla birlikte ilgi alanım genişlerken içimdeki ufak çocuğu hep korudum. Onu Hans Christian Anderson, Wilhelm Hauff, Ernst Theodor Amadeus Hoffmann, Astrid Lindgren ve Grimm Kardeşler gibi masal yazarlarının hikayeleri ile besledim, büyüttüm. Yunan mitolojisi ve tarihle tanıştırdım.

Dünya hızla değişirken ben de geliştim, serpildim. İlk gençlik yıllarımın ardından akademik eğitim için Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademi'sinde Grafik okumaya karar verdim ve 2007 yılında mezun oldum. Tüm bu yıllar içerisinde Max Ernst, Amadeo Modigliani, Tamara Lempicka, Mattais Adolfsson gibi ressamları öyle sevdim ki onları da hayal dünyamda en sevdiğim çizgi film karakterlerinin yanına birer dost olarak ekledim.

Evlenip ikinci vatanım olan Türkiye'ye taşındım. Mesleğimde geliştim. Bir gün geldi ve tüm biriktirdiklerimi takılar üzerinden insanlarla paylaşmaya karar verdim.

Hayal dünyamın tüm zenginlikleri ve motifleri % 100 organik pamuktan kumaşların üzerinde tamamen el yapımı olarak vücut buldu, şekillendi. Her biri eşsiz birer tasarım olan bu takılar gündelik yaşamınızı süslerken masalsı bir dünyaya birer kapı aralayabilirler.